A téma értékelése:
  • 1 szavazat - átlag 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Flashtool telepítése
Neked főzött rom kell, mert kétlem hogy xperia S-re van gyári 5.0. Nem flashtoollal kell majd felraknod. Bootloader nyitás->root->recovery(vagy fastbootbol recoveryt tartalmazó kernelt)->recoveryből rom és google alkalmazások telepítése. Zip kiterjesztésű lesz a rom amit fel kell tenned
Válaszol
(2016-06-11, 08:54)Máté337 Írta: Neked főzött rom kell, mert kétlem hogy xperia S-re van gyári 5.0. Nem flashtoollal kell majd felraknod. Bootloader nyitás->root->recovery(vagy fastbootbol recoveryt tartalmazó kernelt)->recoveryből rom és google alkalmazások telepítése. Zip kiterjesztésű lesz a rom amit fel kell tenned

szia köszi a válasz
nyitás meg van.
rott-om azt hiszem meg van(de nem tudom hogy kell ellenőrizni.)
a többől jó volna egy szájbarágósabb leírás mert ez az első telefonom amit így szeretnék napra készé tenni. mert most nagyon nem az.
Válaszol
root chacker a google play áruházban.
Válaszol
Sziasztok!
Nem tudom, hogy mennyiben írók jó helyre, de a flashtool is érintve van a problémámban.
Szóval adva van egy ókori X8, amit már korábban (4-5 éve) rootoltam, custom rom volt rajta (3.x), de szétbarmolta a memóriakártyát, de annyira, hogy másik memóriakártyát nem érzékelt, csak azt ami már használhatatlan volt (törölni nem lehetett róla, rárakni nem lehetett).
Úgy gondoltam, hogy visszarakom az eredeti firmware-t, le is töltöttem egyet (E15i, magyar, T-s), flashtoollal szépen végigpörgött a flashelés, lehúztam, de bekapcsolásnál csak a bootanimációig jut a telefon, tehát bootloopról van szó.
Kérdezném, hogy lehet-e vele kezdeni valamit, amikor az eredeti firmware-re is így reagál? Köszi előre is! Smile
Válaszol
Szia!
Ilyenkor egy ősköri flashtoolt kell előkapni vhonnan az internet mélyéről és azzal addig próbálkozni míg bootol, mert van olyan, hogy 10-jére rakja fel úgy, hogy már bootol.
Válaszol
Köszi a gyors visszajelzést!
Egyébként sikerült bebootolnia, újra felraktam, de most wipe-oltam a userdatat, így pedig elindul az eredeti állapotában.
Válaszol
Kicsit frissült azóta a Flashtool alkalmazás, és gondoltam mindenkinek jól fog jönni egy frissítés hozzá...

0, töltsük le, és telepítsük a Flashtool programot.

1, indítsuk el a flashttol-t
[Kép: flashtool1.jpg]

2, A bal oldali menüben válaszuk ki a készülékünket.
[Kép: flashtool2.jpg]

3, a középső részen tudjuk kiválasztani a CE-vagy amilyen romot fel szeretnénk tenni.
[Kép: flashtool2.jpg]

4, a jobb oldalon a firmware számra kattintva tudjuk megkezdeni a letöltést.
[Kép: flashtool3.jpg]

5, a felugró ablakban meg is jelenik, hogy hol tart a letöltés.
[Kép: flashtool4.jpg]

6, amikor végzett akkor zárjuk be az ablakot
[Kép: flashtool5.jpg]

7, a program most elkezdi kicsomagolni a fájlt, hogy tudjunk vele tovább dolgozni.
[Kép: flashtool6.jpg]

8, amint kész van ez a kép foggad minket. Kattints a villám ikonra.
[Kép: flashtool7.jpg]

9, most a flashmod
[Kép: flashtool8.jpg]

10, a bal oldali menüben látni fogod az F3111 készüléket (bocsi a többit nem töröltem ki)
[Kép: flashtool9.jpg]

11, a program előkészíti a fájlt flasheléshez
[Kép: flashtool10.jpg]

12, most kell kikapcsolni a telefont, és a hangerő le gombot nyomva tartani, az adatkábelt közben rádugni a telefonra.
[Kép: flashtool11.jpg]

13, ha a program lefut akkor a végén fogja írni, hogy a készüléket lehúzhatod a számítógépről, és be is kapcsolhatod.

Ennyi lenne a flashtool használata. Smile

mindez megtalálható az első hozzászólásban is.
Válaszol
Sziasztok!
Segítséget kérnék a következőhöz. Hozzám került egy M4 Aqua (E2303) törött érintővel, bootlooppal. Újra raktam a legújabb Flashtool-lal (0.9.22.3) Windows és Linux alatt is, majd a 0.9.11.0-val is próbáltam Windows alatt, mind a három próbálkozásnál hiba nélkül végig ment, de a telefont nem sikerült életre kelteni. Amit tapasztaltam, az első indításnál (flash-elés után) Sony felirat, majd az Android felirat, de itt megakad, majd újra Sony felirat, de már az Android felirat nélkül ismétlődik.

Az eredeti SI 1294-6592, ilyet nem találtam, helyette ezt töltöttem le az XperiFirm alkalmazással: E2303_Customized CE1_1294-4815_26.3.A.0.131_R2C

Még ami feltűnt, hogy az eredeti ROM fekete alapon fehér Sony felirattal indult, az új már fordítva, azaz fehér alapon fekete felirattal (lehet a 6.0 ilyen).
Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.
SE Z600->SE P990->SE P1->SE Xperia Neo->S Xperia M2
Válaszol
igen az elképzelhető, de ha jól tudom már az 5.0 alatt is fehér volt a háttér már.
Válaszol
Sajnos azóta sem tudom elindítani a telefont, most ez van rajta "E2303_Customized CE5_1293-9383_26.1.A.3.111_R4A". Esetleg valami ötlet? A .ta fájlokat ki kell hagyni, vagy nem? Nem mindet lehet az új FlashTool-nál. Meg van "Default.fsc" az kell, vagy nem (kérdezi a tft fájl készítésekor, meg flash-elés előtt is)?
Látszik, hogy már rég használtam (2011). Smile
Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.
SE Z600->SE P990->SE P1->SE Xperia Neo->S Xperia M2
Válaszol

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: