A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
sony xperia p lt22i
Szia!
Ha :

Bootloader unlocked:Yes ->>Ilyenkor már nyitva van a bootloadered,mert vagy te,vagy valaki más azt már a nyitókóddal kinyitotta.

Bootloader unlock allowed:Yes -->>Bootloader nyitása engedélyezett.Ilyenkor nincs nyitva,de kinyithatod magadnak,ha lekérted hozzá a Sonytól a bootloadernyitó kódot amit emailben kapsz meg.Ez van kiírva akkor a service menüben,ha pl gyári kártyafüggetlenül veszel egy Sony telefont. Bootloader unlock allowed:Yes

Romok az Xperia P hez:

https://yadi.sk/d/8Vr1tlZaj7Ev5

Ez a legstabilabb: cm-12.1-20160401-UNOFFICIAL-nypon.zip ezt töltsd le,nekem is van egy Xperia P és kipróbáltam,stabil a rom.
A cm13 marshmallow nem jó,wifi,camera,bluetooth bugos benne.

Romok az Xperia P hez:

https://yadi.sk/d/8Vr1tlZaj7Ev5

Ez a legstabilabb: cm-12.1-20160401-UNOFFICIAL-nypon.zip nekem is van egy Xperia P és kipróbáltam,stabil a rom.
A cm13 marshmallow nem jó,wifi,camera,bluetooth bugos benne.
Válaszol
köszi megpróbálom aztat akkor Smile
Válaszol
csak sikerült ráraknom kernelt külön kellett fel flash -elni.
Válaszol
Igen,a kernelt mindig külön kell flashelni.(boot.img)
Én így szoktam feltenni:
Felflashelem a kernelt utána twrp rerovery majd factoryreset.Wipe data,cache,system,dalvik,aztán zip telepítés.Így mindig jól megy utána a rendszer.

Na és persze a gapps:
http://opengapps.org/
A régebbi telefonoknál,amiben 32-bites processzor van ott az ARM-et kell választani mint az xperia P-ben is, de ha olyan telód van amiben 64-bites proci dübörög,ott pedig az ARM64-et.

Én mindig ezeket a gappsokat használom,ezekből is a PICO,vagy a NANO változatot.A nagyobbakat nem érdemes mert ha a telefonnak kicsi a system partíciója akkor a recovery nem tudja feltenni mert nincs elég szabad hely neki.PL a FULL vagy SUPER kiadások.De ott van pl az AROMA,amiben telepítés közben egyenként kiválasztható,mit akar feltenni magának az ember.pl:play store,naptár stb.
Válaszol
Kernelnél akadtam meg nem tudtam hogy flashelni kell.
Válaszol
A leírásomba benne van. nem is olvastad?
Smile

- A boot.img, és recovery.img fájlokat másoljuk a flashtool/x10flasher_lib mappába.
- Lépjünk be a DOS parancssorba a már megszokott flashtool/x10flasher_lib mappába.
- Indítsuk a készüléket fastboot módban. (kapcsoljuk ki a készüléket, húzzuk ki az adatkábelt, is ha be volt dugva, ha a készülék teljesen kikapcsolt és a kijelzőn sem látunk világítást, akkor tartsuk nyomva a hangerő fel gombot, és közben dugjuk rá az adatkábelt.)
Ha mindent jól csináltunk akkor a LEDünk kéken fog világítani.
- Írjuk be a DOS parancssorba a következőt
Fastboot flash boot boot.img
- Ha jól csináltuk akkor a Boot.img fájl a helyén van. Most másoljuk fel a következő parancssorral a recovery-t is.
Fastboot flash recovery recovery.img
Most kész is vagyunk a nehezével.....
Válaszol
Sziasztok. Olyan kérdésem volna hogy nagyon halk a hangszóró telefonáláskor hiába telepitem újra a telefont ,kiakarom cserélni a hangszórót a kérdés hogy a világító LED a hang szóróba van beépitve?
Válaszol
Szerintem csak koszos. Így elsőnek azt kellene takarítani.
Válaszol
(2016-09-16, 20:28)attila0095 Írta: Kernelnél akadtam meg nem tudtam hogy flashelni kell.
Úhgy csináld ahogyan Lasy írta.Csak annyi aprócska különbséggel hogy itt az xperia P-nél nincs recovery.img
Itt a boot.img tartalmazza a recovery-t is.
Tehát elég csak a boot.img-t flashelni.Előtte persze másold fel a belső tárhelyre (mert ugye ebbe a telóba nem lehetett még microsd-t tenni) a     cm-12.1-20160401-UNOFFICIAL-nypon   nevű zip fájlt.
A boot.img flashelése után,miután lehúztad a gépről a telefont,nyomd meg a bekapcsoló gombot amíg nem rezzen,utána pedig sűrűn nyomogasd és már benn is vagy a twrp recoveryben ahonnan telepítheted a zip-et.Egy apró formaság hogy a recovery már magyarul is tud,a beálításaiban át lehet állítani magyarra a nyelvetSmileSmileSmile
Válaszol
sziasztok !
flasheltem a kernelt flashtoolal mikor végzett rányomtam a reboot device into system-re azóta agyhalott a teló se kép se hang csak rezzenés bekapcsoláskor ,ha gépredugom érzékeli a de nem látja tégla lett vagy lehet rajta segíteni valahogy?
Válaszol

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 2 Vendég