A téma értékelése:
  • 2 szavazat - átlag 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Xperia Z5 / Z5 Dual
Lehet hogy az lesz a vége, kezd az az érzésem lenni, hogy a közép-európai régiós változatokat nem is frissítik. Ez persze csak feltételezés, de a teljes Z5 szériából eddig még semelyik CE1 régiós nem kapott 7.1.1-es verziót, még a Premium dual sem, pedig ott rekord gyorsan kijött az összes, már 3 héttel ezelőtt. Kivéve a CE1.
Válaszol
(2017-07-24, 20:55)kayla Írta: Lehet hogy az lesz a vége, kezd az az érzésem lenni, hogy a közép-európai régiós változatokat nem is frissítik. Ez persze csak feltételezés, de a teljes Z5 szériából eddig még semelyik CE1 régiós nem kapott 7.1.1-es verziót, még a Premium dual sem, pedig ott rekord gyorsan kijött az összes, már 3 héttel ezelőtt. Kivéve a CE1.

Meg fogja kapni, csak valamiért a frissítések kiadásával leálltak. Például a spanyol verzió sem kapta meg. De tény, a két éves frissítési periódus ősszel lejár, így már nem sok frissítést kap a Z5.
Válaszol
Én már abban sem bíztam, hogy lesz rá 7.1 Smile
Egyébként még 24-én ráhúztam a német szoftvert, másnap meg az idegbaj kerülgetett, mert nem tudtam hívást indítani, egyszerűen nem csinált semmit. Kiderült, hogy a jelenség oka egy dual-sim kezelő alkalmazás volt, így azt kukáztam.
Válaszol
Csak ma tűnt fel, de visszagondolva már pár napja az a helyzet, hogy nem jelzi a mobil az SMS-t. Tök csendben van, és az értesítő sávon sem jelzi. Nagyszerű!
A hangerő nincs levéve, az értesítő hang be van állítva, az értesítés nincs letiltva. Mi a bánat lehet még? (Csökkentett módban jó...)

Fórumokon keresgélve más is találkozott már ilyennel, de nem derült ki semmi értékes. Lehet hogy csak a gyári reset marad? B+!
Válaszol
(2017-08-03, 20:43)kayla Írta: Csak ma tűnt fel, de visszagondolva már pár napja az a helyzet, hogy nem jelzi a mobil az SMS-t. Tök csendben van, és az értesítő sávon sem jelzi. Nagyszerű!
A hangerő nincs levéve, az értesítő hang be van állítva, az értesítés nincs letiltva. Mi a bánat lehet még? (Csökkentett módban jó...)

Fórumokon keresgélve más is találkozott már ilyennel, de nem derült ki semmi értékes. Lehet hogy csak a gyári reset marad? B+!

Gondolom, telefon újra indítása már megvolt. Egyébként a CE5-re megjött a 7.1.1-es szoftver. Én azt mondom, hogy telepítsed tisztán újra a telefont, és megoldódik a hiba.
Válaszol
A teljes újratelepítés azért gázos, mert van több olyan alkalmazás amit elég körülményes újra regisztrálni és munkára fogni (netbank, 2-faktoros hitelesítő, egymáshoz rendelt alkalmazások, stb.) Ezért próbálom ezt elkerülni, de ha nem lesz más megoldás, akkor ezt kell meglépnem.
Válaszol
(2017-08-04, 16:14)kayla Írta: A teljes újratelepítés azért gázos, mert van több olyan alkalmazás amit elég körülményes újra regisztrálni és munkára fogni (netbank, 2-faktoros hitelesítő, egymáshoz rendelt alkalmazások, stb.) Ezért próbálom ezt elkerülni, de ha nem lesz más megoldás, akkor ezt kell meglépnem.

Fél évente, vagy nagyobb szoftver frissítés után nagyon javasolt az újra telepítés. Amikor megjött nekem a 7.1.1, és a telefonnal frissítettem rá, fél nap alatt lemerült a telefon. Miután újra telepítettem, visszaállt eredeti üzemidőbe. Az appok, és beállítások újra telepítése, és beállítása kb. két óra alatt megvolt.
Válaszol
Oké, megadtad a kezdő rúgást. Lementettem ami kellett, reset megvolt, most frissülgetnek az alkalmazások. Ezzel elleszek még egy ideig.
Válaszol
A gyári reset sikeres volt, az SMS értesítés is feléledt. Cseppnyi bosszúság, hogy éjjel 1-től 5-ig szívtam vele, de nem sikerült mindent visszaállítani. Helium-mal szoktam mentést csinálni, eddig teljesen jó is volt, most viszont voltak alkalmazások amiket egyszerűen nem bírt visszaállítani. Mindegy, ami igazán fontos, azt azért sikerült.
Válaszol
Egy kicsit lehet mellé nyúltak ennek a 7.1.1-es frissítésnek.Hátha lessz még egy optimalizálás,hibajavítás.Ha kapnánk még egy update-et,abban biztosan kijavítanák a hibákat remélhetőleg.Főleg ha megkapnánk még a 7.1.2-őt a Nugatból.
A 8-as Oreo pedig egyenesen ajándék lenne a Z5 szériának Big Grin Big Grin Big Grin
Válaszol

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 2 Vendég