A téma értékelése:
  • 2 szavazat - átlag 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Xperia Z5 / Z5 Dual
Hát, nem tudom. A 7.0-s frissítésnél nagyobb gubanc volt, le is állították egy időre. Most meg elég akadozva megy az egész, a szokásosnál hosszabb kihagyásokkal, 6 hét alatt a régiók kb. 80%-a kapott frissítést. Kivéve persze a CE1, mert az eddig teljesen kimaradt a 7.1.1 szórásból, pedig nem egy szolgáltató-függő szoftverről van szó. A Z5 Premium dual már egy hónapja teljesen készen lehetne, mégsem. :-?
Válaszol
Éppen 2 hónapja kezdte a Sony a Z5 sorozat frissítését 7.1.1-re. Most egy kicsit meglepődve látom, hogy ennyi idő elteltével bőven lenne még mit frissíteni, de nekik ez már nem annyira érdekes.

1 hónapja írtam, hogy a Közép-Európai régiós példányokra egyáltalán nincs frissítés. Pietro68 javaslatára raktam fel a német változatot (E6633-ra), és csak kíváncsiságból néztem ma meg, de még mindig nem jött ki egyetlen CE1-es sem. Sőt, az utóbbi 1 hónapban alig valami. Furcsa ez a Sony-tól.
Válaszol
(2017-08-28, 17:30)kayla Írta: Éppen 2 hónapja kezdte a Sony a Z5 sorozat frissítését 7.1.1-re. Most egy kicsit meglepődve látom, hogy ennyi idő elteltével bőven lenne még mit frissíteni, de nekik ez már nem annyira érdekes.

1 hónapja írtam, hogy a Közép-Európai régiós példányokra egyáltalán nincs frissítés. Pietro68 javaslatára raktam fel a német változatot (E6633-ra), és csak kíváncsiságból néztem ma meg, de még mindig nem jött ki egyetlen CE1-es sem. Sőt, az utóbbi 1 hónapban alig valami. Furcsa ez a Sony-tól.

Sajna a Z5-ös széria, mint a Z széria utolsó mohikánja a két éves frissítési ciklus végét járja. A 8-as Androidot meg sem kapja. Még sokáig (amíg az akksi életciklusa véget nem ér) lehet használni, de igazi frissítést már nem kap. Sad
Válaszol
Én abban sem bíztam, hogy a 7.1.1-et kiadják, de ha már elkezdték, legalább fejeznék be.
Ez így elég gáz, és eddig nem volt jellemző a Sony-ra.
Válaszol
Hehe, megjött az Optimus PT is a Z5 dual-ra, most már tényleg csak a CE1 hiányzik.
Szopassátok ám a jó ... ... !
Válaszol
Én ezt ajánlom Z5 Dualhoz alternatívaként,biztos lessz itt 8-as rendszer is,van benne jó pár hivatalosan támogatott Sony telefon.Én a Z5 Premium Dual-on fogom majd kipróbálni,csak még arra várok hátha lessz egy második frissítési hullám a sony- nálunk és lessz annyi eszük hogy a Z5 te is kiadják hivatalosan.
Addig is van Mukee Open Source Project:
https://download.mokeedev.com

A sima Z5-höz pedig ezt javaslom:
https://get.carbonrom.org/device-sumire.html
A bootloader-t mindkét romnál nyitni kell természetesen.
Én egy Z5 Compacton próbáltam a Mukee féle rendszert,stabilnak tűnik minden jól működött. Most még csak 7.1.2 a rendszer,de szerintem hamarosan jön a 8-as isSmile
Válaszol
(2017-09-03, 12:00)Sanyi9889567 Írta: Én ezt ajánlom Z5 Dualhoz alternatívaként,biztos lessz itt 8-as rendszer is,van benne jó pár hivatalosan támogatott Sony telefon.Én a Z5 Premium Dual-on fogom majd kipróbálni,csak még arra várok hátha lessz egy második frissítési hullám a sony- nálunk és lessz annyi eszük hogy a Z5 te is kiadják hivatalosan.
Addig is van Mukee Open Source Project:
https://download.mokeedev.com

A sima Z5-höz pedig ezt javaslom:
https://get.carbonrom.org/device-sumire.html
A bootloader-t mindkét romnál nyitni kell természetesen.
Én egy Z5 Compacton próbáltam a Mukee féle rendszert,stabilnak tűnik minden jól működött. Most még csak 7.1.2 a rendszer,de szerintem hamarosan jön a 8-as isSmile

És ezt hogyan kell feltenni a telefonra?
Válaszol
Mindenki csak saját felelősségre tegye fel.
Írok ide nemsokára egy részletes leírást hozzá.

Csak gyárilag kártyafüggetlen telefonokra lehet feltenni.Ami szolgáltatós,vagy utólag kóddal függetlenített,arra nem,mert azoknál nem nyitható a bootloader,vagyis a rendszer betöltő.Ha a bootloader nyitott,akkor lehet törölni,formázni,írni a telefon szinte minden partícióját.
Holnap a lehető legszájbarágósabban leírom az oda tartozó topikba,hogyan lehet telepíteni.Már elkezdtem a leírást,csak még nem felejtem be.Holnap felteszem délelőtt a teljes leírást.
Válaszol
(2017-09-03, 13:21)Sanyi9889567 Írta: Mindenki csak saját felelősségre tegye fel.
Írok ide nemsokára egy részletes leírást hozzá.

Csak gyárilag kártyafüggetlen telefonokra lehet feltenni.Ami szolgáltatós,vagy utólag kóddal függetlenített,arra nem,mert azoknál nem nyitható a bootloader,vagyis a rendszer betöltő.Ha a bootloader nyitott,akkor lehet törölni,formázni,írni a telefon szinte minden partícióját.

A telepítés menete:
1. lépés : A bootloader nyithatóságának ellenőrzése.
Nyisd meg a tárcsázót és üsd be ezt a kódot: *#*#7378423#*#*
Majd menyj a Service Info--->>>Configuration menüpontba.
Ha itt a BOOTLOADER UNLOCK ALLOWED:YES akkor nyitható a BOOTLOADER és folytathatod a 2. lépéssel.Ha NO-van kiírva,akkor nem nyitható a bootloader,ésezeket

Ugyan nem a Z5-re akarom feltenni (hanem a Z3-ra), de nyitható a BOOTLOADER. Úgyhogy kiváncsi vagyok a folytatásra.
Válaszol
Elkészültem a leírással,remélem sokan örömüket lelik benne.Próbáltam mindent a lehető legérthetőbben fogalmazni:

http://forum.sonymobil.hu/showthread.php?tid=193
Válaszol

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 2 Vendég