A téma értékelése:
  • 2 szavazat - átlag 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Xperia Z5 / Z5 Dual
Na ja,akkor kb ez volt az utolsó szoftverfrissítés,talán annyiból ez jó lessz hogy kidobják az összes régióban.
Válaszol
Végre kiadták ce1-re.
Válaszol
Arra lennék kiváncsi,hogy az Xperia Z5 Premium Dual-om on miért nem lehet bekapcsolni a VoLTE módot a 4G-nél,innen is látszik hogy nem ártana még a Sonytól a gyári frissítés,hiszen a Snapdragon 810 támogatja a VoLte-t,csak úgy látszik,a Sony kihagyta ezt a kapcsolót a legfrisebb rendszerből is.Vagy én tévedek?
Válaszol
A VoLTE globális szinten csak és kizárólag egyes Iphone, és Samsung készülékeken érhető el jelenleg. Tehát még az Xperia XZ1 telefonon sem. Továbbá szolgáltatói oldalon úgy tudom, hogy csak a Telekom hálózatán belül, két VoLTE képes készülék között.
Válaszol
Én Telekomos vagyok
Válaszol
A Telekomnál azt írják, hogy nem elég a VoLTE képes készülék, azt a szolgáltatónak külön aktiválnia kell, amiről SMS-t küldenek ha megtörtént. Az persze jó kérdés, hogy mi alapján történik az aktiválás, illetve hajlandók-e az ügyfél kérésére is aktiválni. Egy próbát talán megér...
Válaszol
A Z5 sorozatban nincs benne a VoLTE, de még az Xperia XZ Premiumban sem tudok róla. Úgy tudom, hogy jelenleg csak egyes Samsung, és Iphone készülékek szoftvere tudja. Azt pedig, hogy a Telekom kinél, és mikor aktiválja... Úgy tudom, hogy jelenleg 200 ezer előfizetőnél van bekapcsolva. Talán onnan lehet ellenőrizni, hogy amikor telefonálsz, nem megy vissza a hálózat a telefonodon 3G-re, hanem marad 4G-n.
Válaszol
A probléma a következő,rájöttem miért nem működik ez a dolog,a telefon processzora, a QUALCOMM SNAPDRAGON 810 támogatja bizony a VoLTE-t, le is van írva a processzor specifikációinál:

https://www.qualcomm.com/products/snapdr...essors/810
Pontokba van szedve:

Multi SIM

LTE Dual SIM Dual Active (DSDA)
LTE Dual SIM Dual Standby (DSDS)

Next-generation Calling Services:

Voice over Wi-Fi (VoWiFi) with LTE call continuity
HD Voice over 3G and VoLTE

Nekem egy Sony Xperia Z5 Premium Dual sim (E6833) típusú készülékem van.

Felhívtam a T-Mobile-t,hogy legyenek szívesek,kapcsolják már be nekem a VoLTE-t, erre közölte velem a kedves hölgy,hogy csak bizonyos modellek támogatják még (Samsungok tömkelegét kezdte sorolni),mire közöltem vele hogy a telefon hardveresen támogatja,azt mondta amint szoftverfrissítést kap a telefonom valószínűleg támogatni fogja, és akkor tudják bekapcsolni az előfizetésemhez.
Vagyis a Sony még nem tette bele a szoftverbe a megfelelő modem drivert amivel is megjelenne a VoLTE kapcsoló a hálózati beállításokban.Nem ártana ha a Sony minden támogatott funkciót betenne a szoftverbe,amit tud a hardver.
Válaszol
Nem csak a Sony Z5 nem tudja, de még a 2017-es csúcsmobilok sem. A Samsung S7, S8 sorozatban 100%, hogy szoftveresen benne van, de úgy tudom, hogy a Iphone 7,8-as sorozat is tudja. A többi gyártó...
Viszont, hogy ezen belül kinél működik...
Válaszol
Volt Xperia Z1-em is régen. Ezek szerint hardveresen még az is tudja, mert még a Snapdragon 800 is VoLTE -
képes:
https://www.qualcomm.com/products/snapdr...essors/800
Szégyen amit a telefon áráért cserėbe művelnek a gyártók. Gondolok itt a szoftveres támogatásra.

Ha A Sony nem, akkor majd valamelyik custom rom elhozza erre is a megoldást. Nekem a T-Mobile nál azt mondta a kedves kishölgy hogy csak akkor tudja bekapcsolni, ha a telefonom szoftvere is támogatja.Sőt,ha a szolgáltató azt érzékeli hogy VOLTE képes a készülék, akkor bekapcsolják külön kérés nélkül is.
Válaszol

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég